Šola ambasadorka Evropskega parlamenta (EPAS) in Evrošola

2020/21-

Srednja šola za lesarstvo v šolskem letu 2020/2021 sodeluje v projektu Šola ambasadorka Evropskega parlamenta (EPAS) in Evrošola. Projekt vodi in koordinira Informacijska pisarna Evropskega parlamenta, namenjen pa je srednjim šolam po Sloveniji.

Vsebine in aktivnosti programa so namenjene predvsem dvigovanju zavedanja mladih o Evropi in evropski parlamentarni demokraciji, pridobivanju znanja o Evropski uniji in Evropskem parlamentu ter usposabljanje za aktivno državljanstvo.

V okviru projekta na šoli izvajamo naslednje aktivnosti:

– Z dijaki v sklopu družboslovnih predmetov spoznavamo organiziranost in delovanje EU ter pomen aktivnega državljanstva.

– Ustvarili smo EPAS Facebook profil, ki je namenjen objavljanju različnih informacij o Evropski uniji in aktivnosti v povezavi z EU.

– Ob dnevu Evrope (9. maj) bomo na šoli pripravili dogodek/aktivnost na temo Evropske unije.

Koordinatorja projekta: Mojca Jezeršek in Ambrož Vuga

Dogajanje v projektu