Naša šola, ki sodeluje v programu Šola ambasadorka evropskega parlamenta, se je imela čast predstaviti na Kongresnem trgu v Ljubljani na dan Evrope, 9. maja 2023. Poudarek dogodka je bil na ponovni uporabi, trajnostnem razvoju, recikliranju, politiki zero-waste. Ob letošnjem evropskem letu spretnosti so dijaki in dijakinje prvih letnikov prikazovali izdelovanje košar, dijaki tretjih letnikov pa so prinesli nekaj izdelkov letošnjega projekta Solidarnost in v AutoCAD-u obiskovalcem risali sanjske dnevne sobe, počitniške hiške …  Najmlajši obiskovalci so se lahko poizkusili v sestavljanju kozolca, ki smo ga na šoli sestavili za Slovenski planinski muzej v Mojstrani. Na naši stojnici so se z zanimanjem ustavili tudi številni mediji.

Besedilo in fotografije: Ambrož Vuga