Ob zaključku VET mobilnosti – prakse v Nemčiji, sta dijake spremljala koordinator projekta Tadej Gartner in učitelj strokovnoteoretičnih predmetov Urban Verbič.

Prvi dan sta v spremstvu koordinatorjev partnerske šole BSZ Weiden dijake obiskala v podjetju BHS Corrugated GmbH, kjer so bili dijaki na 14-dnevni praksi. V podjetju sta opravila evalvacijo prakse in certificiranje ter si ogledala podjetje in naše dijake pri opravljanju del. Z vodjem za izvajanje vajeništva so se dogovorili za dolgoročno sodelovanje, saj so bili z našimi dijaki zelo zadovoljni.

Naslednji dan sta obiskala partnersko šolo BSZ Weiden, kjer sta opravila evalvacijo celotne mobilnosti in uredila vse potrebno glede dokumentacije ob zaključku VET mobilnosti. Sestala sta se tudi z vodstvom šole in se prav tako dogovorila za nadaljnje sodelovanje. Že ob prihodu v šolo pa ju je pričakalo veliko presenečenje – slovenska zastava na zaslonu v avli šole kot dobrodošlica predstavnikom in partnerski šoli iz Škofje Loke.

Ob zaključku mobilnosti so dijaki dali tudi izjavo za radio Sora in pripravili predstavitev za naše dijake.

Več pa v galeriji.

Članek na spletni strani partnerske šole

Predstavitev v šoli (.pdf)