V ponedeljek, 6. marca 2023, smo na Srednji šoli za strojništvo sprejeli pet čeških dijakov in dijakinjo ter učitelja spremljevalca, ki so v okviru programa Erasmus+ prišli na 14-dnevno usposabljanje iz CNC- in 3D-tehnologije. Naša šola ga organizira že tretjič in tako je usposabljanje postalo že tradicionalno, saj se zanj zanima vedno več partnerskih šol iz tujine.

Za organizacijo in koordinacijo usposabljanja je poskrbel Tadej Gartner, koordinator projekta, izvajali pa ga bodo učitelji Matjaž Luznar (CNC CAD), Blaž Žakelj (CNC CAM), Iztok Basaj (3D-skeniranje) in Matej Praprotnik (3D-tiskanje).

Prepričani smo, da bodo dijaki prejeli nova strokovna znanja in veščine, izboljšali jezikovne spretnosti in nadgradili medkulturne kompetence ter spoznali mnogo novih prijateljev, saj so nastanjeni v dijaškem domu.

Seveda pa bodo obiskali tudi nekaj naših turističnih znamenitosti. Na Bledu so že bili.

Več o dogodku pa v galeriji.