V četrtek, 22. septembra 2022, je v odličnih vremenskih razmerah in lepi okolici Starega gradu Smlednik potekalo 22. Prvenstvo Slovenije v gorskih tekih za srednje šole. Naš šolski center so zastopali trije dijaki. Ažbe Pohar iz Srednje lesarske šole, Matic Sintič in Blaž Kavčič pa sta dijaka Srednje šole za strojništvo.

2200 metrov dolga proga, na kateri so tekmovalci opravili tudi s 110 metri višinske razlike, je predstavljala resen test za vse nastopajoče. Kljub temu, da našim dijakom načeloma ustrezajo daljše trase, se s tekmovanja vračajo z dvema vrhunskima uvrstitvama. Maticu Sintiču je lažja poškodba preprečila, da bi tekmovanje opravil do konca. Ažbe Pohar je bil v ciljni strmini za nekaj korakov oddaljen od zmagovalnega odra in je na koncu zasedel 5. mesto. Je pa zato odličen zaključek uspel Blažu Kavčiču, ki je pred ciljem prehitel dva konkurenta in se na koncu veselil 2. mesta.

Vsem nastopajočim čestitamo za vložen trud in super uvrstitve!

Besedilo in foto: Domen Jemec