V Srednji šoli za strojništvo tudi v šolskem letu 2020/21 poteka program MEPI – Mednarodno priznanje za mlade.

Blaž Kavčič in Aljaž Ozebek iz 1.Cs ter Jernej Žvan iz 2. Bs opravljajo srebrno stopnjo, Gašper Pogačnik iz 2. Bs pa zlato.

Junija je predvidena 3- oz. 4-dnevna predodprava,  avgusta pa glavna odprava, ko je potrebno imeti kar nekaj kondicije.

Da bi dijaki ostali v dobri fizični pripravljenosti, smo mentorji Barbara, Kristjan, Tanja in Ana zanje pripravili virtualni izziv ”Iz Goričkega v Piran”.

V šestih tednih so dijaki morali skupno prehoditi oz. odteči 322 kilometrov po poteh v okolici doma. Izzivu smo se pridružili tudi učitelji. S skupnimi močmi smo premagali pot iz Goričkega v Piran in nazaj.  Kje vse smo se potepali, pa si lahko pogledate na spodnjih slikah.

Zapisala: Barbara Čenčič

Logo MEPI - mednarodno priznanje za mlade