Tudi naši dijaki Jakob Prevodnik, Tim Maček, Matic Zemljič in Tim Žitnik, vsi strojni tehniki iz 3. Cs, ki so bili na poklicnem usposabljanju in izobraževanju v podjetju ZVVZ Milevsko a.s. na Češkem, so morali prakso zaradi pandemije covida-19 prekiniti. Tako kot pri nas so tudi v Taboru šolo zaprli, posledično pa tudi dijaški dom, v katerem so bili dijaki nastanjeni. Tako smo jih v petek, 13. marca 2020, z organiziranim prevozom odšli iskat, da so se lahko varno in zdravo vrnili domov, še preden so se meje zaprle.

V dogovoru z dijaki, partnersko šolo in podjetjem bodo dijaki s prakso nadaljevali (še 14 dni) v šolskem letu 2020/2021, ko bodo razmere to dopuščale, saj smo naš projekt Usposabljanje v tujini bogati II (UTB II) zaradi okoliščin lahko podaljšali za eno leto.